تبلیغات
پرتال بروز خبر و حواشی

پرتال بروز خبر و حواشی
به روز بودن حق هر ایرانی است 


نویسندگان
ابر برچسب ها


«کار کار انگلیسی‌هاست»؛ این جمله را نسل‌های قدیمی‌تر ایران هم زیاد شنیده‌اند و هم زیاد استفاده کرده‌اند؛ اما اکنون این جمله، جمله‌ای طنز آلود شده است و وقتی از آن استفاده می‌کنی، یعنی ...
«کار کار انگلیسی‌هاست»؛ این جمله را نسل‌های قدیمی‌تر ایران هم زیاد شنیده‌اند و هم زیاد استفاده کرده‌اند؛ اما اکنون این جمله، جمله‌ای طنز آلود شده است و وقتی از آن استفاده می‌کنی، یعنی اینکه ذهنت به سمت طراحی توطئه‌ای از جانب دیگری علیه تو رفته و می‌خواهی کم کاری و ندانم کاری خود را جبران کنی، ولی آیا انگلیسی‌ها دیگر دسیسه نمی‌کنند و کاری به کاری کسی ندارند؟!

گزارش زیر درباره سوریه است و توری که برای شکار بشار اسد توسط رسانه دولتی انگلیس طراحی شده است.
به گزارش «تابناک»، «بی‌بی‌سی» انگلیسی نوشته است: پس از درگیری‌های موجود میان مخالفان و موافقان بشار اسد در بیروت، مردم این شهر به تدریج به دنبال عزیمت به مناطقی امن‌تر هستند، چراکه علاوه بر درگیری‌ها، شهروندان این کشور اکنون با کمبود برق نیز روبه‌رو هستند و در طول روز، بیشتر از یک یا دو ساعت برق ندارند و نمی‌توانند از وسایل خنک کننده استفاده کنند.

شرایط که بد تصویر می‌شود، بی‌بی‌سی به سراغ ساکنان می‌رود و از آنان درباره وضعیتشان می‌پرسد که در این شرایط چه کار می‌کنند و پاسخ‌ها هم احتمالا بر مهاجرت آنان از شهر و دیارشان تأکید دارد.


«هنگامی که آشوب سوریه به لبنان هم کشیده شود، فرصت برای ترک کشور، مسأله‌ای حیاتی است و آن زمانی است که راه‌های رسیدن به فرودگاه شهر بسیار شلوغ خواهد شد. مشکل زمانی حاد خواهد شد که شهروندان لبنانی، یکی از راه‌‌های مهاجرت احتمالی خود را که در گذشته داشتند، از دست خواهند داد. سوریه؛ بله آنان دیگر گزینه‌ای به نام سوریه را برای مهاجرت نخواهند داشت».

این مطالب، بخشی از گزارش ویژه «بی‌بی‌سی» درباره احتمال تسری بحران سوریه به لبنان و واکنش احتمالی لبنانی‌هاست؛ فرار و آواره شدن در کشور.

دولت انگلیس تا کنون اذعان کرده که پول و کمک‌های اطلاعاتی برای سرنگونی بشار اسد به مخالفان وی داده، ولی تا کنون بشار اسد سقوط نکرده است. در واقع بشار اسد تا کنون در کشورش مقاومت کرده، ولی اکنون پرسش این است که آیا می‌توانند وی را با فشارهایی در خارج از سوریه، مجبور به پذیرش شکست کنند.

کار کار انگلیسی‌هاست. آنان تور‌هایشان را پهن کرده‌اند برای شکار. آنان می‌دانند همیشه بهترین راه رسیدن به هدف کوتاه‌ترینش نیست![ شنبه 1 مهر 1391 ] [ 05:19 ب.ظ ] [ حسن حسینی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

عکس منتخب روز

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وبلاگ